کد خبر : 3938
تاریخ انتشار : شنبه 24 جولای 2021 - 19:10

پیگیری مطالبه افراد تحت پوشش تامین اجتماعی در6 شهرستان

سبزوار، نیازمند احداث بیمارستان تامین اجتماعی

سبزوار، نیازمند احداث بیمارستان تامین اجتماعی
سبزوار، نیازمند احداث بیمارستان تامین اجتماعی
 تعداد کل افراد تحت پوشش تامین اجتماعی در شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد ۱۵۲ هزار و ۴۳۳ نفر است و ضرورت احداث بیمارستان مخصوص تامین اجتماعی در شهرستان سبزوار مورد تاکید همه مسئولان شهرستان و جزو خواسته های  مردم  منطقه است و متاسفانه نبود بیمارستان سبب شده است که برخی از بیماران برای دریافت خدمات درمانی یا بستری مجبور  به مراجعه به مرکز استان یا  شهرستان‌های دارای بیمارستان تامین اجتماعی شوند ، پلی کلینیک تامین اجتماعی سبزوار فاقد پزشک متخصص است و حتی  امکاناتی نظیر رادیوگرافی هم ندارد. به گزارش  خراسان رضوی، تامین اجتماعی سبزوار که مردم شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد را تحت پوشش خدمات قرار می دهد، فاقد یک بیمارستان مخصوص بیمه شدگان این سازمان و تنها دارای پلی کلینیک است ، به عبارت دیگر  تنها مرکز درمانی برای بیمه شدگان تامین اجتماعی در شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد پلی کلینیک تأمین اجتماعی سبزوار است که با وجود مراجعه کنندگان بسیار، این مکان درمانی پاسخ گوی نیاز انبوه مراجعان و بیماران نیست . علاوه بر این پلی کلینیک تأمین اجتماعی سبزوار فاقد پزشکان متخصص برای  همه بیماری  هاست و با توجه به این که  بیماران زیر پوشش تامین اجتماعی   از قشر کارگر و ضعیف جامعه هستند، به ناچار برای طی فرایند درمان باید فاصله زیادی را تا مشهد طی  کنند که این موضوع علاوه بر مخاطرات جاده ای هزینه زیادی برای آن ها در بردارد. در مرکز درمانی تأمین اجتماعی سبزوار تنها خدمات محدود کلینیکی و پاراکلینیکی، مامایی، دندان پزشکی، داروخانه، آزمایشگاه، نوار قلب، تزریقات و پانسمان با حضور پزشکان عمومی به بیماران ارائه می‌شود و این مرکز درمانی فاقد پزشکان متخصص  چشم پزشکی، قلب و عروق و … است.   رئیس اداره تامین اجتماعی سبزوار در این باره در گفت وگو با خراسان رضوی با بیان این که  هم اکنون مجموع تعداد مستمری بگیران اصلی و تبعی تحت پوشش تامین اجتماعی این شهرستان ۲۲ هزار و ۲۷۰ نفر است، اظهار کرد: مجموع تعداد بیمه شدگان اصلی و تبعی به غیر از مستمری بگیران ۱۳۰ هزار و ۱۶۳ نفر هستند که تعداد کل افراد تحت پوشش تامین اجتماعی شامل شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد ۱۵۲ هزار و ۴۳۳ نفر است. حمیدرضا امینیان افزود: براساس این آمار اعلام شده و تعداد افراد مستمری بگیر و سالخورده ضرورت دارد که بیمارستان مخصوص تامین اجتماعی در شهرستان سبزوار احداث شود تا  دیگر شهرستان های جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد را تحت پوشش ارائه خدمات به بیمه شدگان تامین اجتماعی قرار دهد. وی ادامه داد: شهرستان های تحت پوشش تامین اجتماعی سبزوار دارای شش فرماندار است که می طلبد بیمارستان تامین اجتماعی ساخته شود چرا که بیمه شدگان این سازمان شایسته برخورداری از بهترین خدمات درمانی هستند. وی با اشاره به مزایای ساخت بیمارستان تامین اجتماعی در سبزوار برای بیمه شدگان تحت پوشش، بیان کرد: هم اکنون بستری بیماران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی  را در این شهرستان نداریم و د رصورت احداث بیمارستان تامین اجتماعی  کاهش مراجعه بیمه شدگان به مرکز استان را خواهیم داشت  و حتی می توان کمیسیون های پزشکی را در بیمارستان دایر کرد و مردم دیگر برای دریافت خدمات ۲۵۰ کیلومتر مسیر را نپیمایند.
پلی کلینیکی  که حتی رادیوگرافی ندارد 
امینیان تصریح کرد: متاسفانه در پلی کلینیک تامین اجتماعی سبزوار یک رادیوگرافی برای بیمه شدگان وجود ندارد و  پلی کلینیک فعلی این شهرستان فاقد امکانات بیمارستانی برای جمعیت تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی است. وی با بیان این که با توجه به این که تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی سبزوار بیش از نیمی  از جمعیت این شهرستان است و می طلبد بیمارستانی مخصوص بیمه شدگان این سازمان در سبزوار دایر شود، افزود: پیشنهاد ساخت بیمارستان به نمایندگان مردم شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی و فرماندار ویژه سبزوار ارائه شده است که امیدواریم با پیگیری های مورد نیاز این درخواست وارد  مرحله اجرایی شود.
سرپرست پلی کلینیک تامین اجتماعی سبزوار درباره کمبودهای این کلینیک در این شهرستان به خراسان رضوی گفت: ردیف های متخصص این پلی کلینیک در سبزوار تکمیل نیست و کاستی هایی وجود دارد. علی تاج افزود: پزشکان متخصص به صورت ساعتی تمایلی به همکاری و ارائه خدمات در پلی کلینیک تامین اجتماعی این شهرستان ندارند.  وی با بیان این که براساس جمعیت بالای بیمه شده تامین اجتماعی در سبزوار ضرورت ساخت بیمارستان احساس می شود،تصریح کرد: بخش های سونوگرافی و رادیولوژی این کلینیک آماده است و تنها مشکل تامین نیروی انسانی است. وی اظهار کرد: هم اکنون این کلینیک دارای شش پزشک عمومی، دو دندان پزشک، آزمایشگاه، داروخانه و واحد کمیسیون شوراست و در واقع آن خدمتی  را که باید به  بیمه شدگان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در سبزوار ارائه نمی  شود و متاسفانه بضاعت ما همین اندازه است.
ساخت بیمارستان تأمین اجتماعی در سبزوار ضروری است
فرماندار  سبزوار نیز گفت: پلی کلینیک مخصوص تامین اجتماعی به منظور ارائه خدمات درمانی بیمه‌شدگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در سبزوار وجود دارد اما به دلیل برخی از کمبودها خدمات درمانی کامل را به بیمه شدگان ارائه نمی‌دهد. علوی مقدم افزود: در سفر اخیر اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و شماری از مسئولان کشوری به شهرستان سبزوار بر ضرورت ساخت بیمارستان مخصوص تامین اجتماعی تاکید شد.
مذاکرات ساخت بیمارستان تأمین اجتماعی در حال انجام است
نماینده شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس نیز گفت: حدود ۵۵ هزار نفر در این شهرستان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند و حدود ۱۳ هزار نفر  مستمری دریافت می‌کنند که بیانگر ظرفیت مهم در حوزه انتخابیه سبزوار است.بهروز محبی نجم آبادی با تاکید بر ضرورت ساخت بیمارستانی ویژه افراد تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی در سبزوار افزود: این بیمارستان می‌تواند مشکلات حوزه درمانی جمعیت تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی را برطرف  کند.وی ادامه داد: ساخت این بیمارستان  حجم مراجعه کنندگان به بیمارستان‌های سبزوار را کاهش می‌دهد و متأسفانه طی سال های اخیر رویکرد عادلانه‌ای در این موضوع وجود نداشته و یکی از خروجی‌های توزیع نامتوازن در کشور این موضوع است.
وی تصریح کرد: متأسفانه متناسب با جمعیت، شرایط و ضرورت های شهرستان، ساخت بیمارستانی مخصوص تأمین اجتماعی رقم نخورده است.محبی با بیان این که پیگیری ساخت بیمارستان جدید برای افراد تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی در دستور کار قرار دارد،افزود: هم اکنون مذاکراتی در این باره صورت گرفته است و امیدواریم زمینه ساخت بیمارستان تأمین اجتماعی در این شهرستان  فراهم شود.روزنامه خراسان- میلاد کلاته

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.