کد خبر : 2475
تاریخ انتشار : دوشنبه 6 جولای 2020 - 17:40

محیط زیست سبزوار نیاز به ۲۰ محیط‌بان دارد

محیط زیست سبزوار نیاز به ۲۰ محیط‌بان دارد

 رییس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار گفت: بر اساس استانداردهای بین‌المللی، مناطق حفاظت شده این شهرستان با کمبود ۲۰ محیط‌بان مواجه است. حمیدرضا صادقی  در گفت و گو با  ایرنا افزود: سبزوار دارای ۲ منطقه حفاظت شده “شیراحمد” و “پروند” به مساحت ۳۹ هزار هکتار است که حدود ۲۰ محیط‌بان از این مناطق حفاظت می‌کنند.

محیط زیست سبزوار نیاز به ۲۰ محیط‌بان دارد

 رییس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار گفت: بر اساس استانداردهای بین‌المللی، مناطق حفاظت شده این شهرستان با کمبود ۲۰ محیط‌بان مواجه است.

حمیدرضا صادقی  در گفت و گو با  ایرنا افزود: سبزوار دارای ۲ منطقه حفاظت شده “شیراحمد” و “پروند” به مساحت ۳۹ هزار هکتار است که حدود ۲۰ محیط‌بان از این مناطق حفاظت می‌کنند.
وی ادامه داد: بر اساس استانداردهای بین‌المللی باید به ازای هر هزار هکتار یک محیط‌بان وجود داشته باشد که در سبزوار به ازای هر ۲ هزار هکتار یک محیط‌بان وجود دارد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار گفت: به رغم کمبود نیروی محیط‌بان، واحدهای محیط‌بانی و پایش و گشت‌های مستمر در سبزوار افزایش چشمگیر یافته است.
قوچ و میش، کل و بز، آهو و روباه، کاراکال و گربه وحشی، شغال، مار شاخدار، مار جعفری، بزمجه و پرندگانی چون بالابان، عقاب طلایی، کبک، باقرقره شکم سیاه و زاغ بور از گونه‌های شاخص جانوری منطقه پروند و شیراحمد سبزوار محسوب می‌شوند.
شهرستان‌های سبزوار و داورزن دارای ۲ منطقه حفاظت شده شیراحمد و پروند با مساحت ۳۹ هزار هکتار و ۲ منطقه شکارممنوع ریوند و کمرقلعه با مساحت ۱۰۸ هزار هکتار است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.