کد خبر : 1461
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 8 اکتبر 2019 - 9:56

پروژه آب‌رسانی به شهر ششتمد تا آذرماه امسال به بهره‌برداری می رسد

پروژه آب‌رسانی به شهر ششتمد تا آذرماه امسال به بهره‌برداری می رسد

نماینده مردم شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی از بهره‌برداری پروژه آب‌رسانی به شهر ششتمد به عنوان مطالبه اهالی تا آذرماه امسال خبر داد. به گزارش پورتال خبری سبحانی‌فر، نشست نماینده دیار سربداران در مجلس شورای اسلامی در روز ۱۰ مهرماه امسال با مهندس جانباز معاون وزیر و مدیرعامل

نماینده مردم شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی از بهره‌برداری پروژه آب‌رسانی به شهر ششتمد به عنوان مطالبه اهالی تا آذرماه امسال خبر داد.

به گزارش پورتال خبری سبحانی‌فر، نشست نماینده دیار سربداران در مجلس شورای اسلامی در روز ۱۰ مهرماه امسال با مهندس جانباز معاون وزیر و مدیرعامل آبفای کشور، معاونین و مسئولان سازمان مدیریت برنامه و بودجه  به منظور بررسی مشکلات حوزه انتخابیه در بخش آب و فاضلاب برگزار شد.

نماینده شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستاورد‌های این نشست، اظهار کرد: مصوبات و صورتجلسه شورای حفاظت از منابع آب در شهرستان‌های حوزه انتخابیه با حضور مدیرعامل آبفای استان و شورای حفاظت از منابع آب، در فرمانداری شهرستان‌های حوزه انتخابیه مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.

علی سبحانی‌فر با بیان اینکه تکمیل پروژه آبرسانی به شهر ششتمد یکی از مطالبه های مردم است، افزود: این پروژه در آذرماه امسال به بهره برداری می رسد و با توجه به اینکه هشت میلیارد تومان از مطالبات پیمانکار و تامین برق باقی مانده، در این نشست مقرر شد که اعتبار مورد نیاز برای پرداخت مطالبات پیمانکار پروژه تامین شود.

وی ادامه داد: برق رسانی به پروژه برای چاه و پمپاژ آب به زودی انجام می شود تا هرچه سریعتر آب مورد نیاز مردم شهر ششتمد تامین گردد.

نماینده مردم شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همچنین در این نشست موضوع آبرسانی به روستاهای کهنه‌آب و کلاته دولت بررسی شد، بیان کرد: از سوی مدیرعامل آبفای کشور دستور داده شد که پروژه آبرسانی به این دو روستا در ماه‌های باقی‌مانده امسال آغاز شود.

سبحانی‌فر تصریح کرد: بحث انتقال آب  از چاه‌های بفره مطرح و دستور داده شد تا برنامه‌ریزی های لازم صورت گیرد تا برای سالهای آینده مشکلی برای تامین آب سبزوار وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به بازدید اخیر از پروژه تصفیه‌خانه صنعتی توحید‌شهر سبزوار، گفت: سرمایه‌گذار برای تکمیل پروژه با مشکلاتی مواجه بود که در این نشست راه‌های رفع موانع آن مورد بررسی قرار گرفت.

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی از بهره برداری پروژه تصفیه‌خانه صنعتی توحید‌شهر سبزوار تا پایان امسال خبر داد.

سبحانی‌فر با بیان اینکه بحث تامین آب شهر سلطان آباد به لحاظ کمیت و کیفیت بررسی شد، افزود: سه میلیارد تومان از محل رفع تنش آبی برای این شهرستان پیش بینی شده و در حال حاضر از این میزان دو میلیارد تومان اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: در این نشست مقرر شد که هزینه مورد تامین اعتبار شود و امیدواریم مردم شهرستان خوشاب به لحاظ کمیت و کیفیت از آب مناسبی بهره‌مند شوند.

نماینده مردم شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ادامه این نشست مشکلات آبرسانی به روستاهای دره یام شهرستان خوشاب مورد بررسی قرار گرفت و مشکلاتی در بحث اعتباری وجود داشت و مقرر شد که اعتبار مورد نیاز اختصاص داده شود.

سبحانی‌فر با اشاره به پروژه آبرسانی به روستاهای زرد کوهی، فشتنق، کایف و ساروق در شهرستان داورزن، گفت: با توجه به اینکه آبرسانی به این روستاها در ردیف های ملی قرار نگرفته بود، مقرر شد که اعتبار مورد نیاز برای آبرسانی به سه روستا از دیگر محل‌ها تامین اعتبار شود.

وی با بیان اینکه مشکلات دو مجتمع آبرسانی در شهرستان جغتای بررسی و تصمیمات خوبی برای مردم اتخاذ شد، افزود: مجتمع خیبر شهرستان جغتای برابر با تصمیمات شورای حفاظت از منابع آب، تاکید شد که با توجه به برداشت محصولات جابه‌جایی چاه آب مجتمع خیبر انجام شود و افزایش آب چاه خیبر در دستور کار قرار گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث مجتمع آبرسانی روستای آزادوار در خصوص کمیت بود که حدود پنج روستا از این مجتمع بهره‌مند هستند و آب مناسبی ندارند، بیان کرد: جابه جایی مجتمع در دستور کار قرار گرفت و دو میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و چاه هم جانمایی شده، بنابراین امیدواریم اعتبار مورد نیاز هرچه سریعتر ابلاغ شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.